Ümraniye Elektrostatik Toz Boya

Ümraniye elektrostatik toz boya, ümraniye statik boya, ümraniye toz boya firması olarak uygun elektrostatik toz boya fiyatları ile kaliteli hizmet veriyoruz.

Elektrostatik Toz Boyama Kabinleri

Ümraniye elektrostatik toz boyama uygulamaları elektrostatik toz boyama kabinlerinde yapılmaktadır. Ümraniye toz boya kabinleri, elektrostatik boyama ve kaplama sistemlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır. Maliyeti yüksek olan toz boyaların geri kazanımını sağlamak ve bunun yanında çevre kirliliğinin önüne geçilebilmesi için sistemde kabin bulunması şarttır.

Boya kabini, boyanacak parçanın asılarak boyama işleminin yapıldığı yerdir. Ümraniye toz boya kabinlerinde tabancanın ağzından çıkan toz hâldeki boya elektrostatik yöntemle boyanacak parçanın üzerine yapışır. Boyanacak parça üzerine yapışmayan boya tozları fan yardımı ile filtreye gelir ve filtrenin üzerinde kalır. Bir kısmı da kabin içine dökülür.

ümraniye elektrostatik toz boya uygulama
ümraniye elektrostatik toz boya uygulama

Ümraniye Elektrostatik Toz Boya Uygulama

Filtre, belirli aralıklarla geri patlama havası yardımı ile temizlenir. Bu geri patlamalı basınçlı hava sayesinde filtre üzerinde biriken tozlar kabin içine dökülür. Dökülen boyalar toz boya haznesinde toplanarak tekrar kullanılır.

Boya kabinleri bazı özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikler:

  • Toz boyada filtre sistemli geri kazanımlı toz boya sistemi çok kullanışlı ve pratiktir.
  • Toz boya kabinlerinin standardı elektrostatik kaplamalıdır.
  • Genellikle pano üzerinde otomatik ve manüel filtre temizleme butonları mevcuttur.
  • Kabin altında bulunan elekli toz boya deposu sistemlerinde, dökülen boyanın elenerek tekrar kullanılması sağlanır.

Boya uygulaması sonunda yüzeye tutunan zerreciklerle birlikte boyanan malzeme fırına sokulur.Ümraniye toz boya zerrecikleri eriyip akışkanlaşıp yüzeye düzgün biçimde yayılır. Eğer uygulanan toz boya termoplastik karakterli ise, fırın çıkışında soğuyunca sert bir film oluşturur. Eğer kimyasal olarak sertleşen yani termoset karakterli ise içerdiği bağlayıcılar yüksek sıcaklıkta birbirleriyle tepkimeye girerek sert bir film oluşturur.