Kurtköy Elektrostatik Toz Boya

Kurtköy elektrostatik statik toz boya ve kurtköy toz boya firması için bize ulaşabilir ve elektrostatik toz boya fiyatı için bizden bilgi alabilirsiniz.

Elektrostatik Boya Kontrolü

Kurtköy Elektrostatik toz boya ile boyama yapıldığında boyamanın veya boyanın kalitesi mutlaka kontrol edilmelidir. Elektrostatik toz boyamada bazı problemler ve çözüm önerileri aşağıda maddeler hâlinde verilmiştir.

Yetersiz ön işlem uygulanmış ve boyanacak parçalarda yağ ve kimyasal kalıntıları iyi temizlenememiştir. Bunun çözümü ise ön işlemler tekrar kontrol edilir ve tedarikçi firmadan bilgi alınır. Farklı bir toz boya ile kirlenme olmuştur. Renk ve cins değişiminde ekipmanlar mutlaka temizlenmeli ve fırın içindeki taşıyıcı hava kontrol edilmelidir. Toz boyanın nem oranını yüksektir. Depolama sıcaklığı kontrol edilmeli ve ürün etiketinde belirtilen koşullarda depolanmalıdır.

kurtköy elektrostatik toz boya uygulama
kurtköy elektrostatik toz boya uygulama

Elektrostatik Toz Boya

Boya teknolojisinde püskürtme uygulamaları, boyanın küçük damlacıklar hâlinde atomize edilecek biçimde püskürtülerek (sprey) uygulanması ile düzgün bir kalınlık dağılımına sahip olan ve iyi yayılan yüzeylerin elde edilmesi amacı ile yapılmaktadır. Bu yöntem sanayi boyası uygulamalarında çeşitlenerek yaygınlaşmıştır. Bu yöntemlerden biride kurtköy elektrostatik toz boya uygulamasıdır.

Elektrostatik toz boyanın başlıca kullanım alanları şunlardır:

  • Alüminyum sanayi
  • Çelik kapı sanayi
  • Makine sanayi
  • Otomotiv yan sanayi
  • Çelik raf sanayi

Kurtköy elektrostatik toz boya kaplama, üründe bir damla solvent kullanmaksızın boyanıp piyasaya verilir hâle getirilmesidir. Kurtköy toz boya, bir hava akımı ile özel olarak geliştirilen bir toz boya tabancasına taşınır ve bir toz bulutu hâlinde toz boya kabini içinde pulverize edilir.