Sancaktepe Elektrostatik Toz Boya

Sancaktepe elektrotatik Toz Boya taleplerinizi bize bildirebilirsiniz. Nakliyeli ya da nakliyesiz sancaktepe statik toz boya fiyatları için bizi arayabilirsiniz. Sancaktepe toz boya firması.

Elektrostatik Toz Boya Firması

Burada statik elektrik ile yüklenen sancaktepe toz boya, topraklama yapılmış ürün üzerine her tarafına eşit ve muntazam olarak dağıtacak şekilde kaplanır. Aşırı olarak püskürtülmüş bulunan toz boya (ürün üzerine yapışmayan) tekrar kullanılmak üzere toz boya kabini içindeki emme sistemiyle havadan ayrılıp geri kazanılır.

Geri kazanılan tozun tekrar kullanılabilme özelliği toz boya tekniğinin en ekonomik avantajlarından biridir. Ürün daha sonra bir fırında pişirme işlemine tabi tutulur. Isı, tozun erimesine ve ürün üzerinde akışına neden olur ve polimerize olarak kimyasal sertleşme ile üzerine yapışır. Belirtilen özellikleriyle sancaktepe toz boya tekniği geleneksel yaş boyaya nazaran daha cazip hâle gelmiştir.

sancaktepe elektrostatik toz boya uygulama
sancaktepe elektrostatik toz boya uygulama

Elektrostatik Toz Boya Fiyatları

Elektrostatik sprey uygulamalarında, boyanın püskürtüldüğü noktanın civarındaki hava 50–125 kV elektrik gerilimi uygulanarak iyonlaştırılır. Havanın iyonlaşması sonucunda serbest kalan elektronlar, bu bölgeden geçen boya zerreciklerinin yüzeylerine tutunarak onları eksi (–) yükle yüklerler.

Elektrostatik toz boya fiyatı:

  • Fiyat almak için arayınız.

Öte yandan boyanacak malzeme topraklanarak artı (+) uç konumuna getirilir. Yüzeyin boya zerreciklerine uyguladığı elektriksel çekim hem serpintiye bağlı hem de geri sıçrama etkisine bağlı sprey kayıplarını büyük ölçüde azaltır.